اخبار ویژه

سفر مسئول سازمان بسیج کارگری استان و مسئول بسیج گروه صنعتی ایران خودرو به مهران و دیدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان

کد خبر : 18673
سه شنبه 25 مرداد 1401 - 18:01
مسئول_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_استان_ایلام

جانمایی و استقرار اکیپ بسیج کارگران و کارخانجات  شرکت ایران خودرو با محوریت سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان ایلام

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری استان ایلام، امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ در فاصله ۳۰ روزه تا اربعین حسینی، سرهنگ ابراهیم شفیعی مسئول سازمان و مهندس حیدر زاده مسئول بسیج گروه صنعتی ایران خودرو وارد شهرستان مهران شدند و در ابتدای این سفر با حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالله امینی امام جمعه و مهندس علی عباس شفیعی فرماندار این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار حجت الاسلام امینی امام جمعه شهرستان مهران با اشاره به عظمت رویداد اربعین اظهار داشت: امروز حرکات رسانه ها و نا اهلان بر مدار کمرنگ سازی حماسه اربعین و کوچک جلوه دادن ابعاد هویتی آن قرار گرفته است همکاری نهادی مانند بسیج در خنثی سازی چنین اهدافی به وسیله خدمت به زوار حسینی مهم و مؤثر است.
حجت الاسلام والمسلمین امینی خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته ۶۷ درصد زوار از مرز مهران، ۲۲ درصد از مرز شلمچه، ۹ درصد از مرز چذابه و ۲ درصد نیز از سایر مرزها در سال گذشته تردد کردند که بیانگر این است که دو سوم زوار، مرز مهران را برای عبور انتخاب کرده‌اند.
امام جمعه مهران "کاهش هزینه" و "کوتاهی مسیر" را دو عامل تسهیل گر برای عبور زائران از پایانه مرزی مهران قلمداد کرد و گفت: عبور از مرز مهران بنابر آمارها به صرفه تر از عبور از سایر مرزها می باشد و مسئولین باید علاوه بر آمارهای سامانه سماح، آمادگی لازم برای عبور تعداد بالاتری از زوار ثبت نام شده در این سامانه را داشته باشند.
وی در پایان شرایط مهران در جهت پذیرایی زوار به واسطه این دو موضوع مذکور را (ویژه) عنوان کرد و اظهار داشت: امید داریم با حکم فرمایی تفکر بسیجی در گروه های جهادی مجموعه کار و تولید، مشکلات و خلأ ها در موضوع هایی همانند کمبود آب و فضای اسکان به حداقل برسد.
در ادامه سرهنگ پاسدار ابراهیم شفیعی مسئول سازمان بسیج کارگری استان و رئیس ستاد پشتیبانی اربعین سپاه امیرالمومنین(ع)، هدف از عزیمت به شهرستان مهران را شناسایی نواقص احتمالی موجود در شهرستان و مرتفع نمودن آن تا قبل از فرارسیدن اربعین عنوان کرد و گفت: پیگیری های مجدانه امامت جمعه شهرستان مهران در موضوع اربعین مثال زدنی است و ایشان متولی مسئولیت های سنگینی در زمان اربعین هستند که جای خسته نباشید و خدا قوّت دارد.
سرهنگ شفیعی افزود: سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان بر اساس رسالت ذاتی و همچنین تکلیف محول شده در احیای روحیه جهادی در مجموعه کار و تولید گام‌هایی برداشته است یکی از این گام ها که در حال حاضر در کشور تبلور چشمگیری پیدا کرده است، بحث حمایت از گروه های جهادی در عرصه کنگره اربعین است.
مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ادامه داد: یکی از گروه‌های فعال زیرمجموعه بسیج کارگری، مجموعه ایران خودرو می باشد سال گذشته فعالیت های موثر در خدمت رسانی به زوار در کشور عراق داشته است و امسال نیز مجموعه‌ ی بسیج کارگری استان تلاش خواهد داشت با حمایت از گروه های فعال کار و تولید در کنگره اربعین، زمینه خدمت رسانی مطلوب به زوار را فراهم آورد.
این مقام مسئول "خدمت خالصانه به زوار" را نه یک مأموریت کاری بلکه مسئولیتی الهی خواند و گفت: گروه های جهادی کار و تولید امسال نیز همانند سال های قبل، بر نوکری زوار حسینی اهتمام ویژه ای دارند و در همین خصوص تهیه ۴۰ هزار پرس غذای گرم در دستور کار این گروه قرار دارد که می تواند در موضوع کمبودهای تغذیه ای در این ایام گره گشا باشد.
وی ادامه داد: یکی دیگر از گروه های کار و تولید فعال در موضوع اربعین، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب می باشد که به زودی فعالیت این شرکت نیز با راه اندازی دو موکب در شهر مهران آغاز خواهد گردید.
سرهنگ ابراهیم شفیعی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی و ارائه راهکارهای لازم از سوی آنان، شاهد به ثمر نشستن یک فعالیت کیفی در خور شأن حسین (ع) باشیم.
همچنین در این دیدار مهندس حیدر زاده مسئول بسیج گروه صنعتی ایران‌خودرو گزارشی از اقدامات انجام گرفته توسط مجموعه صنعتی ایران خودرو در اربعین سال های گذشته و همچنین گزارشی از شکیله اقدامات آتی این گروه ارائه کرد.
وی تهیه چادر برای ۴۰۰ نفر، پخت ده هزار پرس غذا در هر وعده غذایی، توزیع یک میلیون بطری آب معدنی و شربت و همچنین انجام اقدامات فرهنگی مانند پخش چفیه با مضامین معنوی را از مهمترین اقدامات در دستور کار گروه صنعتی ایران خودرو در شهر مهران و پایانه مرزی این شهرستان خواند و گفت: امیدواریم با فراهم آوردن ملزومات اولیه،خدمت‌رسانی به زوار توسط این گروه تسریع شود.
همچنین در ادامه این سفر یک روزه مسئول سازمان و مسئول بسیج ایران خودرو با مهندس علی عباس شفیعی فرماندار شهرستان مهران دیدار و گفت‌وگو کردند.
سرهنگ پاسدار ابراهیم شفیعی مسئول سازمان، در این دیدار فرماندار مهران را از مدیران با اخلاص و دارای تفکر بسیجی خواند و گفت: در بازدید قبلی شرکت نفت و گاز برای فعالیت در کنگره اربعین اعلام آمادگی کرد و امروز نیز یکی دیگر از دستگاه های کار و تولید برای فعالیت در این کنگره آمادگی خویش را ابراز کرده است.
وی در ادامه صحبت‌های خود، با تاکید بر اهمیت حضور نیروهای بسیجی و کارگری در موضوع اربعین خاطرنشان کرد: راست محرومیت موجود در شهرستان در دستور کار نیروهای بسیجی خواهد بود و سعی می کنیم از پتانسیل شرکت های نفتی،گازی و صنعتی برای موضوع اربعین استفاده کنیم و ظرفیت های مغفول مهران برای عموم شناسایی شوند.
وی در پایان مهران را امن ترین و مهمترین راه خروجی زوار برای عزیمت به کشور عراق به شهر کربلا قلمداد کرد و گفت: بر اساس آمارهای در دسترس، میزان خروجی پایان امسال رقم بالایی است که مساعدت همه مسئولان را برای برگزاری باشکوه این رخداد عظیم می طلبد.
همچنین مهندس حیدرزاده در این جلسه ضمن برشمردن اقدامات در دستور کار این شرکت در هفته و روزهای آتی، خواستار اختصاص یک مکان مناسب برای انجام فعالیت‌های موکب های این شرکت توسط فرمانداری شد.
در پایان این جلسه، مهندس علی عباس شفیعی فرماندار مهران ضمن خیرمقدم ورود حضار به شهرستان، اظهار داشت: با توجه به لغو مراسم اربعین در سال گذشته به وسیله اهرم بازدارندهِ کرونا و همچنین لغو ویزا برای خروج از کشور در سال جاری، پیش بینی می شود با جمعیت کثیری از خروج زائران برای تردد در پایانه مرزی مهران مواجه شویم که ضرورت همکاری نهادی مانند بسیج و دستگاه‌های صنعتی زیرمجموعه آن را یادآوری می‌کند و ما به این همکاری خوشبین هستیم.
وی در پایان، اسکان و تهیه و پخت غذای لازم و تسهیل در تردد را از مهمترین نیازهای زوار در شهرستان مهران خواند.
همچنین در پایان این سفر، پس از بازدید از پایانه مرزی و سطح شهر مهران، نقاط مختلف برای جا نمایی و استقرار اکیپ بسیج کارگران و کارخانجات شرکت ایران خودرو با محوریت سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان مورد بررسی قرار گرفت.

ارسال توسط : ilam110
بازدید
دیدگاه