اخبار ویژه

دیدار مسئول و اعضای بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام و هیئت اندیشه ورزِ همراه ،با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام

کد خبر : 18495
پنجشنبه 30 تیر 1401 - 03:14
1

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام، امروز مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام و هیئت اندیشه ورز بسیج کارگری استان ( نماینده وزارت نفت در شرکت ه ...

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام، امروز مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام و هیئت اندیشه ورز بسیج کارگری استان ( نماینده وزارت نفت در شرکت های نفتی و تابعه در غرب کشور ،مدیرکل و معاون اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان ایلام ،مدیر کل اداره تامین اجتماعی استان ،مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی، معاون حقوقی و امور قرار داد های شرکت پتروشیمی ایلام و معاون پالایشگاه گاز استان ایلام و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج کارگری نواحی استان ) با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان با امام جمعه ایلام حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی تبار دیدار کردند.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار امام جمعه ایلام با تاکید بر نقش مهم کارگران در جامعه ،کارگران را یکی از نقش آفرینان مهم توسعه اقتصادی در کشور دانست و کار آنان را نوعی جهاد اقتصادی عنوان کرد.
حجت الاسلام کریمی تبار در ادامه بر لزوم تقویت فرهنگ کار در استان ایلام تاکید کرد و گفت :مشکل اساسی در استان ایلام فقر فرهنگی در حوزه کار و اشتغال است که برای دست پیدا کردن به جایگاه کارگران باید به فرهنگ کار توجه بیشتری شود‌.
حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار گفت :تکیه بر ظرفیت‌های داخلی گره‌گشای مسائل و مشکلات کشور ما خواهد بود و نقش بسیج کارگری این است که وضعیت موجود را به نفع کارگران تغییر داده و موانع بر سر راهِ کار آنان را مرتفع کند چراکه فضای امروز استان فضای مناسبی برای کار کردن کارگران است.
سرهنگ پاسدار ابراهیم شفیعی مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان نیز در این جلسه با تبریک اعیاد ذی الحجه به ارائه اقدامات صورت گرفته توسط سازمان بسیج کارگری استان اشاره کرد و گفت: بیش از دو هزار کارگر در استان وجود دارد که شامل تمامی افراد شاغل در واحدهای تولیدی سراسر استان می شود و بسیج کارگری به دنبال این است که با تمامی توان پیگیر خواسته ها و دغدغه های این عزیزان زحمتکش باشد و هیچ دغدغه‌ای جز پاسخگویی به نیازهای آنان نداریم.
سرهنگ شفیعی در ادامه سخنان خود ،کارگر و کارفرما را دو بازوی محرک اقتصادی خواند که مکمل همدیگر در رشد و توسعه اقتصادی و خنثی‌سازی تحریم‌ها در کشور هستند و خدمت به آنان از واجبات مسئولان دانست.
وی در حسن ختام سخنان خود ،تشکیل کارگروه ها و هیئات مختلف مانند کارگروه تولید و اشتغال ،هیئت حل اختلاف و هیات های تشخیص در اداره کار به جهت احقاق حقوق کارگران ،توانبخشی به مشاغل و جذب نیروهای توانمند در سطح استان ،بازدهی محصول و تولید در استان ،تشکیل کمیته قضایی با حضور نماینده ویژه دادگستری استان، پیگیری مطالبات کارگران ،توزیع بسته‌های معیشتی میان کارگران کم‌بضاعت ،فعال نمودن ۱۴ کارگاه راکد در استان و.‌. را از مهمترین اقدامات اخیر این سازمان برشمرد.

ارسال توسط : ilam110
بازدید
دیدگاه