اخبار ویژه

جلسه مسئول سازمان با فرمانده بسیج نفت و گاز غرب کشور

کد خبر : 18505
پنجشنبه 30 تیر 1401 - 23:03
1

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام ،صبح دیروز چهارشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۱ ،مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام با دکتر احمد ساعی ،فرمانده بسیج نفت ...

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام ،صبح دیروز چهارشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۱ ،مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام با دکتر احمد ساعی ،فرمانده بسیج نفت و گاز غرب کشور در محل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور واحد ایلام دیدار کرد.
سرهنگ شفیعی ،مسئول سازمان در این جلسه ضمن تاکید بر فعالیت پایگاه های مقاومت بسیج در شرکت بهره برداری نفت و گاز کشور ،اظهار نمود :روحیه و تفکر بسیجی و انقلابی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ،نه تنها باعث شد که به تاسیسات نفتی استان خسارت و آسیبی وارد نشود بلکه باعث جلوگیری از توقف صادرات و بهره برداری نفت در آن برهه حساس زمانی نیز شد.
مسئول سازمان بسیج کارگری استان ادامه داد :سعی می شود از مدیران عالی رتبه وزارت کار و وزارت نفت برای رفع مشکلات کارگران شاغل در شرکت های نفت و گاز استان دعوت بعمل آید زیرا ما اعتقاد داریم با پشت میز نشینی هیچ مشکلی حل نخواهد شد مگر با حضور میدانی و فعالیت جهادی.
وی تاکید کرد :همه باید تبدیل به یک مجموعه کاری مصمم و واحد در جهت پیشبرد امور تولید ،کار و اشتغال شویم زیر تجربه ثابت کرده است با مدیریت جزیره ای توفیقی در امور حاصل نخواهد شد.
وی افزود :اگر عزم و اراده جدی چاشنی برنامه های بسیج کارگری شود ،انشاالله آینده درخشانی پیشروی حوزه کار، تولید و اشتغال خواهد بود.
سرهنگ شفیعی همچنین به تشکیل میز خدمت کار در شهرستان های استان اشاره کرد و بر لزوم تعریف یک ساختار جدید برای پایگاه های مقاومت شرکت های نفت وگاز استان اشاره کرد.
دکتر احمد ساعی فرمانده بسیج نفت و گاز غرب کشور نیز در این جلسه ،بر اهمیت ذاتی بسیج کارگری در شرایط سخت تحریمی اشاره کرد و گفت :قصد داریم حضور بسیجیان در پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی نفت و گاز تقویت شود و می خواهیم در این راستا  اقدام به پرداخت کمک هزینه های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کنیم و حضور بسیجیان برای دریافت این کمک هزینه های آموزشی در اولویت است.
دکتر ساعی ابراز امیدواری کرد با همکاری دانشگاه ایلام ،این موضوع در اسرع وقت عملیاتی و اجرا شود.
وی در ادامه به نقش شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب کشور در بازسازی یادمان های دفاع مقدس استان اشاره کرد و تصریح کرد:سال گذشته ۱۵۰ میلیارد ریال ، برای این موضوع اختصاص پیدا کرد و این شرکت در راستای بازسازی یادمان های دفاع مقدس اقدامات موثر و مثمر ثمری انجام داد و امسال نیز قصد داریم همانند سال گذشته ردیف بودجه برای این کار اختصاص دهیم.
وی در پایان صحبت های خود به سه پایگاه مقاومت شرکت بهره برداری نفت وگاز واقع در استان ایلام (شهید شیرودی، تنگ بیجار، چشم خوش)اشاره و به ارائه گزارشی از فعالیت های این سه پایگاه پرداخت
در پایان، حضار در موضوع تقویت همکاری های نفت  و‌گاز تابع غرب کشور و بسیج کارگری به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال توسط : ilam110
بازدید
دیدگاه