دیدار مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان با شهردار ایلام/سرهنگ پاسدار ابراهیم شفیعی: هم افزایی نهادی مانند شهرداری در مسئله اربعین در استان قابل چشم پوشی نیست.
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان ایلام

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام،امروز یکشنبه ۹ مرداد ماه ۱۴۰۱، سرهنگ پاسدار ابراهیم شفیعی مسئول سازمان با مهندس بابک محمدی آوندی شهردار ایلام در دفتر شهردار دیدار کرد.
سرهنگ ابراهیم شفیعی در این دیدار، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد هنوز هیچ جریانی نتوانسته‌ است نام و یاد امام حسین (ع) و تفکر ایشان را در جامعه شیعه کمرنگ کند زیرا تفکر حسینی محدود به جغرافیا و قلمرو خاصی نیست.
وی در ادامه افزود: بحمد الله شهرداری ایلام نیز در حسینی کردن فضای شهر اقدامات مناسبی را انجام و ایلام را به عنوان پایتخت خادمان سیدالشهداء نشان داده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
مسئول سازمان بسیج کارگری استان با تاکید بر اینکه امروزه شهرداری در هر شهری پیشرو در معرفی زندگی با الگوی اسلامی است: ملزومه معرفی خود به عنوان مسئول خادم، خدمت به تمام اقشار مطابق با منویات ابا عبدالله میباشد.
سرهنگ شفیعی ادامه داد: سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان متشکل از چندین اداره کل، موسسه و نهاد در سطح استان است که شهرداری ها یکی از مهم ترین و پرمشغله ترینِ  این نهاد هاست.
وی افزود: شهرداری اصولأ یک نهاد مهم برای بسیج کارگری است زیرا اقداماتی که توسط این نهاد انجام می گیرد و بازخوردی که متعاقب آن در جامعه دارد بسیار کارگشاست و شهرداری اقدامات فراوانی را در یک سال اخیر داشته است و نیاز است که این اقدامات به سمع و نظر شهروندان برسد.
سرهنگ شفیعی در ادامه با اشاره به موضوع اربعین حسینی و نقش شهرداری در این مسئله گفت: اربعین حسینی امروز موضوع و محور اصلی استان است و هم افزایی نهادهای مختلف مانند شهرداری در این موضوع قابل چشم پوشی نیست و مطمئناً شهرداری ایلام همانند سالهای گذشته مسئولیت بزرگی در خدمت رسانی به زوار را متحمل خواهد شد و ضروری است آمادگی لازم پیرامون این موضوع در شهرداری ایلام وجود داشته باشد.
سرهنگ ابراهیم شفیعی بیان کرد: امروز بسیج کارگری با قشر های متعددی در ارتباط است و علاقه مند هستیم در وهله اول، به عنوان خادم این مجموعه، با تمام قدرت برای حل مشکلات تلاش کنیم و سپس اگر نواقصی وجود داشت، در صدد حل آن برآییم و این موضوع جز با هماهنگی دستگاه مختلف انجام نخواهد گرفت زیرا دامنه کاری بسیج کارگری وسیع تر از سایر اقشار در حال فعالیت است.
وی تاکید کرد: نیاز است که نیازمندی های شهرداری ایلام در موضوع اربعین شناسایی شود و در راستای جذب اعتبارات مربوط اقدام شود.
مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام در پایان درخواست کرد اقدامات انجام گرفته توسط شهرداری ایلام در موضوعات مختلف مانند اقدامات در موضوع تحول شهری، اربعین و... در جهت تنویر افکار عمومی از طریق رسانه ها به اطلاع عموم مردم برسد شهرداری ایلام به عنوان دستگاه ذیربط در مسئله حمایت از حقوق کارگران در شورای عالی قشر بسیج کارگری و کارخانجات استان، فعالیت حضور مداوم و مستمر داشته باشد.
سرهنگ شفیعی همچنین پیشنهاد کرد تعاملات دوسویه میان شهرداری و بسیج کارگری به دور از حواشی تقویت و اقداماتی در خصوص فعال سازی و افتتاح پایگاه مقاومت شهرداری ایلام انجام پذیرد.
مهندس بابک محمدی آوندی شهردار ایلام نیز در این جلسه ضمن خوشامدگویی به مسئول سازمان و همچنین تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان عالم حضرت امام حسین علیه السلام، شهرداری ایلام را دستگاهی بر مبنای مردم محوری و خدمت محوری دانست و گفت: مسلماً با توجه به جمعیت کارگران شاغل در این نهاد، رفع نیازهای آنان چالش اساسی برای ماست و تلاشمان را به کار گرفتیم تا مطالبات کارگران را در موعد مقرر پرداخت کنیم تا کارگران در یک بستر آرام و صرف نظر از حاشیه‌های کاری بتوانند به فعالیت کاری بپردازند.
مهندس محمدی آوندی افزود: تلاش خواهیم کرد انسجام وحدت میان به شهرداری و بسیج گسترش پیدا کند و معتقدیم همکاری بسیج به عنوان یک دستگاه محرومیت زدا، نقشی مهم برای شهرداری خواهد داشت و تلاش می‌کنیم در مرکز استان به عنوان مرکز خدمات رسانی به زوار، الگوی اسلامی و سبک زندگی مبتنی بر ابعاد اسلامی را ایجاد و تقویت کنیم و مکلف هستیم خروجی کار ما به سود شهروندان باشد و رضایتمندی شهروندان اصل اول کاری ماست.
شهردار ایلام در پایان به اقدامات اخیر شهرداری ایلام در یک سال اخیر برای تحول شهری و همچنین اقدامات صورت گرفته در مسئله احیای حقوق کارگران شاغل در شهرداری پرداخت و همچنین بر ضرورت تخصیص اعتبار از سوی نهادهای بالادستی برای ایجاد و ساخت مهمانسرای ویژه اربعین در مرکزیت شهر ایلام تاکید کرد.

#رئیس_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_استان_ایلام

#مسئول_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_استان_ایلام 

#سرهنگ_پاسدار_ابراهیم_شفیعی #سپاه_امیرالمومنین(ع)

#سپاه_استان#اربعین_حسینی#پایتخت_خادمین_سیدالشهدا

#شهرداری_ایلام#شهردار_ایلام#مهندس_محمدی_آوندی