اخبار ویژه

یادواره شهدای کارگری استان ایلام

کد خبر : 19069
سه شنبه 8 آذر 1401 - 22:36
مسئول_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_استان_ایلام
کنگره شهدای کارگری در استان ایلام و با همت پایگاه مقاومت شهید جهان آرا امروز سه شنبه مورخ ۸ آذر ماه ۱۴۰۱ در محل سالن همایش های پالایشگاه گاز ایلام برگزار گردید

کنگره شهدای کارگری ایلام و با همت پایگاه مقاومت شهید جهان آرا امروز سه شنبه مورخ ۸ آذر ماه ۱۴۰۱ در محل سالن همایش های پالایشگاه گاز ایلام برگزار گردید/سردار معروفی:جامعه کارگری جامعه ای هوشیار و آگاه است/سرهنگ شفیعی: اقدامات بسیج کارگری در استان ایلام در برپایی موکب های متجلی شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان ایلام، کنگره شهدای کارگری در استان ایلام و با همت پایگاه مقاومت شهید جهان آرا امروز سه شنبه مورخ ۸ آذر ماه ۱۴۰۱ در محل سالن همایش های پالایشگاه گاز ایلام برگزار گردید در این همایش سردار حسین معروفی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین که به عنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور داشت گفت: امروز جامعه ایران اسلامی به واسطه داشتن شهیدانی از جنس کارگر به خود می بالد چرا که در دهه های اخیر، جامعه کارگری خود را به عنوان جامعه ی هوشمند و آگاه نشان داده است.
وی افزود؛ شهدا، شایسته ترین بندگان خدا بوده اند و در حقیقت مرکز ثقل وحدت مردم ایران و مرکز قدرت و بازدارندگی ایران بوده اند و کسانی که بخواهد ملت ایران را بشناسند باید سرگذشت شهیدان را مطالعه کنند.
سردار معروفی اظهار داشت: شهدای ما مؤلفه وجودی حضرت عباس(ع) را در وجود خود نهادینه کردند؛ وفا، معرفت و اخلاق مداری و به واسطه ی آنها حسینی شدند و چون حسینی شدند،جاودانه شدند.
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بعد از گذر چند سال از دفاع مقدس، از شهدا به عنوان افراد شاخص و قطب نمای سعادت ملت ایران در حال تجلیل هستیم و مراسم تجلیل از شهدا مجلس بالندگی ملت ایران است.
وی افزود: در طول جنگ جهانی دوم اردوگاه شرق به رهبری شوروی سابق و اردوگاه غرب به رهبری آمریکا درصدد نابودی انقلاب اسلامی بودند که با هوشیاری جانفشانی شهدا از قشرهای مختلف مانند قشر کارگری این توطئه آنها نقش برآب شد و درواقع سپاه و بسیج عاشورا و کربلا را تکرار کردند.
سردار معروفی تصریح کرد: در طول تاریخ اسلام و شیعیان، فقط در عاشورا برای حق طلبی قیام صورت گرفته است. و در دفاع مقدس نیز با تأسی از این واقعه ی عظیم در برابر شرق و غرب ایستادیم و به مدد الهی به موفقیتی چشمگیر دست یافتیم.
وی اظهار داشت:هوشمندی ملت ایران از هر قوم و حزب و قشر و سلیقه ای، نیروی‌های مسلح کارآمد و قوی و وجود رهبری هوشمند و مدبر باعث شده که دشمن جرات حمله نظامی به ایران را نداشته باشد هرچند دشمن در نبرد خود به دنبال تصرف قلب، ذهن، افکار و تصرف شجاعت ایرانیان است.
وی در پایان با اشاره به خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس نقش بسیج را در پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف "بی بدیل" قلمداد کرد.
همچنین دکتر حمید رضا اله بداشتی رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور نیز در این مراسم ضمن تقدیر از میزبانی شایسته استان ایلام در برگزاری همایش شهدای کارگری در استان ایلام، امنیت پایدار ایران اسلامی را از برکات جان‌ نثاری و جانفشانی خون شهدا در طبقات و اقشار مختلف خاصه جامعه کارگری دانست و اظهار کرد: نظامی که با رمز ولایت و شهادت بیمه شده است از تهدیدات در سطوح مختلف مصون و در امان خواهد بود.
وی افزود :جامعه شهادت طلب کارگری با تقدیم ۱۴۰۰۰ شهید سرافراز در سال‌های جبهه و جنگ در صفوف اول حراست از مرزها و تامین امنیت کشور در مقابل تهدیدات داخلی و خارجی درخشید و نامی نیک از خود بر جای گذاشت.
اله بداشتی ادامه داد: امروزه با تغییر کاربری جنگ و تبدیل آن از نظامی به فرهنگی و اقتصادی، این جامعه در جنگ اقتصادی و عرصه تولید با روحیه و تفکر بسیجی، مشق خدمت به کشور ایران را نگارش می‌کند و روند تقویت و بالندگی روز افزون کشور در سطوح مختلف را فزونی تر از هر زمانی ساخته است.
وی در پایان اظهار داشت: امروز و در این مکان مقدس جامعه کارگری مجدداً متعهد می شود که با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود خویش بالاخص ظرفیت گروه های جهادی که در استان ایلام حقیقتآ در کنگره اربعین فعالیتی صادقانه داشتند نسبت به آموزش توانمندسازی و رفع موانع تولید و توسعه و تثبیت خانواده عظیم تولید، جهادگونه و ایثارگرانه عمل نماید.
جناب سرهنگ شفیعی مسئول سازمان بسیج کارگران کارگران کارخانجات استان ایلام نیز در این مراسم گفت: این یادواره تحت عنوان اولین یادواره شهدای کارگری در سطح استان در جهت گرامیداشت ۲۶ شهید کارگر استان که با همت دستگاه‌های مجری در استان در عرصه کار تولیدی در حال برگزاری است و ما در دربسیج کارگری استان موفق به جذب ۵۳ درصد جامعه هدف شده ایم و در عرصه های مختلف در حال فعالیت هستیم.
وی افزود: تجلی گاه سازمان بسیج کارگری در کنگره عظیم اربعین بود که امسال با تمام ظرفیت های موجود در جامعه کارگری و برپایی ۳۵ مکتب به منصه ظهور رسید.
وی ادامه داد: با همکاری دکتر اله بداشتی قریب به ۲۳ موکب متمرکز از جمله موکب ایران خودرو با توزیع چندین هزار پرس در حال ارائه خدمت به کنگره عظیم اربعین در سطح استان ایلام بود.
وی در ادامه با برشمردن فعالیت موکب های عرصه کار و تولید خدمات این گروه را شایسته تقدیر دانست و از خدمات آنان تقدیر بعمل آورد.
سرهنگ شفیعی طرح "نشان اقتصادی" را، راهبردی ترین اقدام این سازمان در سال جاری خواند و گفت؛ این طرح همزمان با سراسر کشور و به جهت شناسایی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور انجام گرفت و با همکاری مدیران کار و تولید در این زمینه پیشرفت هایی صورت گرفت.
در ادامه ی این همایش پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت برگزاری این همایش قرائت گردید.
همچنین در پایان این مراسم مهندس روح اله نوریان مدیر عامل پالایشگاه گاز ایلام، ضمن گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای جامعه ی کارکری با اشاره به شعار هفته بسیج(بسیج خدمتگزار همه ی مردم ایران است)اظهار داشت :با روحیه ی بسیجی وار در سال ۱۴۰۱ در حوزه تولید گاز مایع خام ۲۱۶ درصد رشد داشته است و در ۸ ماه اول امسال در تولید اتان ۴۷ درصد و در تولید گوگرد ۲۰ درصد رشد داشته ایم که در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و کار جهادی کارکنان این شرکت بوده است.
وی یاد آور شد پالایشگاه دارای ۸۰۰ بسیجی فعال در پایگاه شهید جهان آرا و ۲۰۰ ایثارگر شاغل می باشد.
در پایان این مراسم از خانواده معزز شهدای کارگری و کارخانجات و تولید تقدیر بعمل آمد.

ارسال توسط : خبرنگار ایلام
بازدید
دیدگاه