اخبار ویژه

حضور مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان ایلام در همایش کشوری سه روزه آموزش و توانمند سازی مسئولین سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در مشهد مقدس

کد خبر : 18553
سه شنبه 4 مرداد 1401 - 17:03
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان ایلام

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج‌کارگری و کارخانجات استان،  یکشنبه ۳ مردادماه ۱۴۰۱، اختتامیه همایش کشوری آموزش و توانمند سازی مسئولان و سرمربیان سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور برگزار شد.
 رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور در این مراسم گفت: گروه‌های جهادی تخصصی با ظرفیتی بی‌نظیر و تعالی‌ بخش در زمینه حل مسائل و مشکلات موجود در بدنه جامعه کارگری، برای گره‌گشایی از بسیاری مشکلات حوزه تولید آمادگی دارند.
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور افزود: اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شود، مساله تولید مشکلی نخواهد داشت و با اتخاذ دیدگاه اندیشه ورزی به مشکلات و بهره گیری از دانش ایرانی، بسیاری از مشکلات را می‌توان رفع کرد.
دکتر الله بداشتی گفت: همه تلاش همکاران بسیج کارگری و کارخانجات استان‌ها بر این مهم استوار است که با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی تعالی بخش و تخصصی، که در داخل کارخانجات سازماندهی می‌شوند.
وی افزود: تلاش بر این است که کارگر با روحیه جهادی و تفکر بسیجی در بدنه تولید بتواند کار کند تا هم معیشت برای خود کارگر حفظ شود و هم کارفرما از سود و منفعت آن بهره برداری کند.
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات گفت: گروه‌های جهادی سازماندهی شده در بدنه کارگری هم مسئولیت رفع مشکلات و موانع حوزه تولید را دارند و هم برای کمک به مباحث اجتماعی از آمادگی کامل برخوردار هستند و اگر زمانی مشکلی برای نظام اتفاق بیفتد، با تمام قوا برای حل مساله و کمک به مردم اقدام می‌کنند.
این مجمع با هدف در برگزاری دوره‌های آموزشی، جهاد تبیین، رفع موانع تولید، افزایش بهره وری، به اشتراک گذاشتن تجربات، ایجاد تعامل بیشتر و هم اندیشی، هم افزایی بین رؤسای بسیج کارگران و کارخانجات کشور در حال برگزاری است.
در مدت برگزاری این مجمع سالانه که بیش از ۸۰ نفر ازمسولان بسیج، رؤسای سازمان‌های بسیج کارگران و کارخانجات حضور دارند علاوه بر برگزاری ۵ کارگاه آموزشی، گزارشی از کارگروه‌ها و عملکرد‌ها و اقدامات سالانه کارگروه‌ها ارائه می‌شود. قرار است در پایان این همایش دو روزه میثاق نامه‌ ای نیز قرائت شود.
سازمان بسیج کارگری کشور به منظور رسیدگی تخصصی‌تر به مسئله اقتصاد مقاومتی و اقدامات منجر به عملی شدن آن، از اواخر سال ۹۴ ذیل شورای مرکزی خود، کارگروه‌ هایی را راه اندازی کرد تا به صورت تخصصی وظایف مشخص شده در هر کارگروه پیگیری شود.
در بخشی از این همایش، سرهنگ پاسدار ابراهیم شفیعی مسئول سازمان، به اقدامات انجام گرفته در این سازمان در راستای افزایش بهره وری کاری سازمان از طرق مختلف و ارائه اهداف و برنامه های آتی سازمان پرداخت.

مهمترین صحبت های مطروحه مسئول سازمان استان در این همایش :
*اختصاص بودجه بر روی تربیت نیروهای جهادی در کشور، باید نزد جامعه و مسئولین جنبه سرمایه گذاری داشته باشد نه هزینه کرد.
*بسیج با تربیت نیروهای جهادی و اعزام آنها به نقاط مختلف معنا پیدا می‌کند و چنین مسئله ای برای استانی همانند ایلام که افتخار دفاع هشت ساله از مرز های ایران اسلامی را داشته است اهمیتی دو چندان و برجستگی ملموسی دارد.
*نقش بی بدیل نیروی کار بسیجی و روحیه جهادی و شهادت طلب آنان، مسیر موفقیت سازمان بسیج کارگری و کارخانجات کشور است.
*در دوره های زمانی اخیر نقش بسیجیان در راه اندازی واحد های تولیدی راکد و تعطیل بسیار محسوس بوده است که اهمیت وجود آنان را یادآوری میکند.
*آموزش نیروی کار متخصص در سازمان، دارای بازدهی مثبت در آینده نه چندان دور برای مجموعه کار و تولید و اشتغال کشور خواهد بود‌.
*ترکیب نیروی کار متخصص و بسیجی مسلما تشکیل دهنده آینده درخشان برای سازمان است و تجربه بزودی این موضوع را نشان خواهد داد./سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان ایلام 

 

 

 

#رئیس_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_کشور

#رئیس_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_استان_ایلام

#مسئول_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_کشور

#مسئول_سازمان_بسیج_کارگران_و_کارخانجات_استان_ایلام

#همایش_کشوری#همایش_مرکزی#دکتر_حمیدرضا_الله_بداشتی

#سرهنگ_پاسدار_ابراهیم_شفیعی#ایران#مشهد_مقدس

#ایلام#سپاه_امیرالمؤمنین(ع)استان_ایلام#

ارسال توسط : خبرنگار ایلام
بازدید
دیدگاه