اخبار

نیازیان رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد

پنج هزار و ۴۷ کارگر ایلامی مشمول بیمه بیکاری شدند

نیازیان گفت: با توجه به شرایط ویژه حاکم بر جامعه بدلیل شیوع کرونا و به منظور حفظ سلامت افراد، از مراجعه حضوری به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی خودداری و پیگیر مراحل پرونده خود در کارپوشه شخصی خودشان در سامانه جامع روابط کار باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه مقاومت ادار ه کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ایلام: رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: پنج هزار و ۴۷ کارگر ایلامی که همزمان با شیوع کرونا از اول اسفند ۹۸ تا پایان تیر ماه ۹۹ بیکار شده اند، مشمول دریافت بیمه بیکاری می شوند.
امید نیازیان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هفت هزار و ۸۹ نفر از کارگران استان ایلام با شیوع کرونا به دلیل مشکلات ناشی از تعطیلی کارگاه‌ها متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری در سامانه مربوطه شدند.
وی افزود: همچنین ۵۰۳ نفر در استان مشمول دریافت مقرری بیمه‌ بیکاری از ابتدای مرداد تا پایان دی امسال شده اند.
رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام یادآور شد: سال گذشته در مدت مشابه از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه ۸۰۰ نفر در استان مشمول دریافت مقرری بیمه‌ بیکاری شدند.
نیازیان گفت: ۹۱۲ نفر نیز از ابتدای مرداد ماه تا پایان دی ماه امسال درخواست برقراری مقرری بیمه بیکاری در سامانه جامع روابط کار را داشتند که از این تعداد با درخواست ۵۰۳ نفر موافقت شد.
وی ادامه داد: ۱۷۹ نفر بعلت عدم شمول قانون کار و بیمه بیکاری مورد موافقت قرار نگرفتند و مابقی به تعداد ۲۳۰ نفر به دلایلی از قبیل نقص پرونده به متقاضی ارجاع داده شده و یا در دست بررسی هستند.
رییس حمایت مشاغل و بیمه بیکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام تاکید کرد: از ۹۱۲ نفر متقاضی دریافت بیمه بیکاری در استان از اول مرداد تا پایان دی ماه ۵۴۲ مرد و ۳۷۰ زن هستند.
نیازیان اضافه کرد: افراد متقاضی دریافت مقرری بیمه بیکاری با مراجعه به سامانه‌ bimebikari.mcls.gov.ir می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط ویژه حاکم بر جامعه بدلیل شیوع کرونا و به منظور حفظ سلامت افراد، از مراجعه حضوری به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی خودداری و پیگیر مراحل پرونده خود در کارپوشه شخصی خودشان در سامانه جامع روابط کار باشند.

اضافه کردن دیدگاه جدید